0

Б ългарските отбори до 19 г. постигнаха победи с по 3:1 при девойките в Унгария (над Бразилия) и юношите в Аржентина (над Япония).

България записа победа над Бразилия на Световното първенство по волейбол за девойки под 19 години в Унгария. В град Сегед младите българки се наложиха срещу "селесао" с 3:1 (25:12, 25:20, 21:25, 27:25).

България и Бразилия съответно са на второ и трето място в класирането след лидера Италия. Българките имат загуба само от "скуадра адзура".

В първия гейм дръпнахме 13:5, за да дойде крайното 25:12.

Втората част беше малко по-оспорвана, но отново с българско надмощие. Разликата в точките не стана толкова голяма, но въпреки това тимът, воден от Борислав Крачанов, игра на изключително ниво, за да поведе с 2:0 след 25:20.

Третият гейм започна най-равностойно, след 5:2 за бразилките се стигна до 11:11, последва серия на капитана Ива Дудова, която и с ас от начален удар, изведе отбора ни напред до 14:11. След това бразилките направиха обрат и се стигна до 21:25.

Четвъртата част се оказа последна в срещата, нашите я затвориха при 27:25.

Най-резултатна за успеха стана Виктория Коева с 21 точки. Капитанката Дудова добави още 17 точки.

В неделя българките ще се изправят срещу Индия.

При юношите до 19 г. България победи трудно Япония на Световното, което се провежда в Аржентина.

Българите се наложиха срещу "самураите" с 3:1 (34:32, 26:24, 22:25, 25:21) и заемат трета позиция в класирането до момента.

Срещата започна равностойно, а последното равенство първата част дойде при 32:32. Тогава българите направиха две поредни точки и спечелиха.

Вторият гейм започна по-убедително за "трикольорите", в края отново имаше разменени точки до 23:24, но след това България спечели следващите три точки и поведе с 2:0.

Третата част също беше равностойна, но японците успяха да победят след 25:22.

В заключителните разигравания България отново беше по-силният тим на полето.

Българите обаче имаха преимущество на блокада и достигнаха до крайното 25:21.

Най-резултатен стана Кристиан Титрийски с 26 точки, докато съотборникът му Александър Къндев добави още 18 точки.

В неделя "трикольорите" ще се изправят срещу Перу.