0

К арлос Сайнц сложи край на рекордната серия от 10 поредни победи на Макс Верстапен във Формула 1, където Ред Бул бяха спечелили 14-те старта от началото на сезона.

В Гран при на Сингапур обаче 29-годишният испанец донесе първия успех на Ферари. Стартиралият от първа позиция Сайнц не изпусна лидерската позиция, изпреварвайки британците Ландо Норис с Макларън и Люис Хамилтън с Мерцедес. Седемкратният шампион се качи на подиума в последния момент, след като се бореше за тази позиция със съотборника си Джордж Ръсел, който се заби в стената на последната 62-а обиколка. Така 4-и се нареди вторият пилот на Ферари – Шарл Льоклер (Монако), а Топ 6 допълниха Верстапен и Пиер Гасли (Алпин). Тръгналият 11-и нидерландец така и няма на сметката си победа на пистата „Марина Бей“, а съотборникът му Серхио Перес остана 8-и. Точки спечелиха още Оскар Пиастри (Макларън), който завърши седми, Лиам Лоусън (Алфа Таури) и Кевин Магнусен (Хаас).

В генералното класиране въпреки петата си позиция днес Верстапен отново увеличи своя аванс в челото и се доближи още повече до третата си поредна титла. Нидерландецът има аванс от 151 точки пред съотборника си Перес, а трети с пасив от 43 пункта от мексиканеца е Хамилтън, който взе и бонус точката за най-бързата обиколка. Сайнц пък е пети, на 38 точки зад Хамилтън.