0

Б ългаринът Александър Везенков и неговият Сакраменто загубиха домакинството си на Минесота с 98:110 (20:28, 27:31, 23:22, 28:29) в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Поражението бе второ в последните три мача на Кингс.

Александър Везенков за втори пореден мач получи малко игрово време от старши треньора Майк Браун. Националът бе на терена само 8 минути, в които записа 1 борба и 1 открадната топка, като не успя да реализира при единствения си опит за стрелба от далечна дистанция.

Тимът на Сакраменто изостана с 8 точки в края на първата четвърт, а на почивката резултатът бе 47:59. Минесота запази превъзходството си и след почивката, като преди последния период гостите водеха с 81:70. Въпреки равностойната четвърта част, Кингс не успяха да се доближат до противника и да опитат обрат до финала на мача.

Де'Аарън Фокс бе най-резултатен за Сакраменто с 27 точки, 4 борби и 6 асистенции. Кийгън Мъри се включи с 20 точки и 7 борби, а литовецът Домантас Сабонис отново оформи "трипъл-дабъл" от 17 точки, 10 борби и 10 асистенции.

За победителите от Минесота Антъни Едуардс се отличи с 34 точки, 5 борби и 10 асистенции, а французинът Руди Гобер добави 21 точки и 17 борби за успеха.

В следващия си мач Александър Везенков и съотборниците му ще гостуват на Портланд на 27 декември от 5:00 сутринта българско време.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), резултати:

Сакраменто – Минесота       98:110

Ню Йорк – Милуоки          111:130

ЛА Клипърс – Бостън        108:145

Шарлът – Денвър             95:102

Индиана – Орландо          110:117

Ню Орлиънс – Хюстън        104:106

Атланта – Мемфис           119:125

Бруклин – Детройт          126:115