0

Р илски спортист нанесе първа загуба за сезона на Черноморец след като го надигра с 69:67 (24:6, 14:14, 12:26, 19:21) като домакин в Самоков в 13-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Победата бе втора поредна и общо осма за Рилски спортист, а бургазлии приключиха серията си от 12 успеха.

Домакините започнаха много силно и възползвайки се от пропуските на съперника постепенно се откъснаха с 24:6 след 10 минути игра. В състава на самоковци бяха и новите попълнения Алън Арнет и Джон Флорвиъс.

Баскетболистите на Рилски спортист увеличиха преднината си до 22 точки във втората четвърт, а на почивката водеха с 38:20.

Последва по-добра трета част за Черноморец, който се хвърли да намали пасива си и се доближи на 4 точки от противника преди четвъртия период – 50:46.

Силен финален щурм и точни стрелби на Николай Георгиев, Христо Захариев и Травис Макконико доведоха до равенство 67:67 при оставащи 19 секунди в мача.

Домакините отговориха с успешна атака, завършена от Скот за 69:67, а Макконико не сполучи при последната стрелба от далечна дистанция.

Именно Майкълин Скот бе най-резултатен за Рилски спортист с 19 точки и 3 асистенции, а по 9 точки вкараха Чавдар Костов, Джон Флорвиъс и Джоузеф Лоусън.

Срещи от 13-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Берое – Шумен – 90:85 (23:22, 20:19, 19:23, 28:21)

Черно море Тича - Ямбол –  93:89 (18:32, 21:13, 25:27, 29:17)

Рилски спортист – Черноморец – 69:67 (24:6, 14:14, 12:26, 19:21)

Миньор 2015 - Спартак Плевен – 72:84 (15:22, 15:16, 18:16, 24:30)

от петък:
ЦСКА - Академик Пловдив - 93:74 (19:25, 29:21, 22:10, 23:18)
Балкан - Левски - 79:75 (22:21, 23:20, 23:20, 11:14)

8. Черно море Тича  13   5   8   1026:1105    18
 9. Миньор 2015      13   5   8    979:1118    18
10. Шумен            13   4   9   1084:1119    17
11. Левски           13   4   9    987:1023    17
12. Академик Пловдив 13   3   10   992:1104    16