0

Ж енският национален отбор по волейбол на Украйна завърши с драматична загуба в груповата фаза на Златната лига.

Момичетата на българския селекционер Иван Петков отстъпиха на Унгария с 2:3 (17:25, 25:12, 25:20, 20:25, 14:16) в четвъртия си двубой от Група С, който се игра в зала “Тюскечарнок” в Будапеща пред 700 зрители.

В тайбрека украинките водеха с 14:11, но не успяха да затворят гейма и да се поздравят с крайния успех.

Домакините направиха невероятен обрат и спечелиха победата.

Това беше последният мач на Украйна в Група C. По-рано тимът на Иван Петков победи Унгария (3:1) и си размениха победи с Румъния (3:1, 2:3).

Засега Украйна е водач в група C. Развоят е такъв обаче, че “синьо-жълтите” ще трябва да чакат последната среща от групата между Румъния и Унгария на 8 юни, за да разберат дали ще играят на финали.

Те ще загубят първото място и билета за Финалната четворка, ако Румъния победи Унгария. Ако стане обратното, Иван Петков, Лазар Лазаров и възпитаничките им ще останат на първо място.