0

Т рикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева постигнаха четвърта поредна победа и се класираха за полуфиналите на турнира по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша).

Сестрите, които са златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015, победиха испанките Клара Асурменди и Беатрис Коралес с 21:14, 21:14 за 37 минути.

Стефани и Габриела Стоева нямаха никакви проблеми в мача, като и в двата гейма повеждаха убедително в резултата и без проблеми затвориха срещата.

Българките си гарантираха минимум бронзов медал и така донесоха пето отличие на страната от Европейските игри.

В спор за място на финала Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят утре с представителките на Франция Марго Ламбер и Ане Тран. Българките победиха тези съпернички тази година на Европейското първенство за смесени отбори във Франция през месец февруари.