0

Т рикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева постигнаха втора поредна победа в груповата фаза на турнира по бадминтон на Европейските игри в Краков (Полша) и си гарантираха място на четвъртфиналите.

Сестрите, които са златни медалистки от Европейските игри в Баку 2015, победиха без проблеми Кати-Крийт Маран и Хелина Рютел (Естония) с 21:15, 21:12 за 34 минути.

Утре Стефани Стоева и Габриела Стоева ще изиграят третия си мач в групата срещу Мари Кристенсен и Ейми Хонг (Норвегия).

Останалите български представители допуснаха поражения във втория ден на турнира.

Димитър Янакиев отстъпи в оспорван мач пред Аде Рески Двикахьо (Азербайджан) с 21:17, 16:21, 9:21 за 64 минути. Утре българинът ще играе срещу Луис Енрике Пенялвер (Испания).

Смесената двойка Христомира Поповска и Илиян Стойнов загуби от Робин Табелинг и Селена Пийк (Нидерландия) с 8:21, 10:21 за 23 минути и вече има две поражения в групата.

Двойката мъже Иван Русев и Илиян Стойнов претърпя поражение от Марк Ламсфус и Марвин Зайдел (Германия) със 17:21, 21:18, 8:21 за 53 минути.

На единично Христомира Поповска беше надиграна от Полина Бухрова (Украйна) с 21:17, 21:19 за 43 минути.