0

Т рикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева загубиха на полуфиналите на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите World Tour Super 500 в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 420 хиляди долара.

Сестрите, които са четвърти поставени, отстъпиха пред водачките в схемата Рин Иванага и Кие Наканиши (Япония) с 14:21, 16:21 за 48 минути. И двата гейма на мача бяха оспорвани, но в края им японките повеждаха в резултата и така спечелиха срещата.

За българките това беше първи полуфинал в кариерата на турнир от сериите World Tour Super 500. Преди този мач те спечелиха три поредни победи.

Следващата седмица Стефани Стоева и Габриела Стоева ще участват на турнир в Сингапур от World Tour Super 750 с награден фонд 850 хиляди долара. Първите им съпернички ще бъдат И-Тин Хун и Ю-Хсуан Ли (Тайван).