0
Шампионът Хебър спечели трудно след обрат от 0:2 до 3:2 (26:28, 23:25, 25:22, 25:18, 15:10) в гостуването си срещу Добруджа 07 в двубой от седмия кръг на първенството на България по волейбол за мъже.

Домакините от Добрич победиха в първите два гейма с бой за всяка точка.

Шампионите започнаха обрат в третата част, въпреки изоставането си от 2:4. В хода на разиграванията "тигрите" водеха спокойно с 15:12 и 21:17, за да намалят изоставането си.

В четвъртия гейм възпитаниците на треньора Камило Плачи пак контролираха събитията на полето и не оставиха шансове за противника при 25:18.

В тайбрека Добруджа 07 поведе с 5:3, но участникът в Шампионската лига успя и тук да доведе до 7:6. Оттам пазарджиклии приключиха срещата при 15:10 след повече от два часа игра.

Най-резултатен за победителите беше бившият национал Тодор Алексиев с 22 точки. Италианецът Якопо Масари добави още 14 точки за успеха на Хебър.

За домакините с 25 точки се отличи Жулиен Георгиев.

Отборът от Пазарджик дели третото място с отбора на ЦСКА, докато добруджанци са 12-ти без нито една спечелена победа.

В друга среща от кръга Дея Спорт се наложи с 3:0 (25:14, 25:20, 25:14) при гостуването си на Марек Юнион-Ивкони.

Бургазлии бяха категорични в първия и третия гейм, когато имаха солидна преднина още от самото начало. Единствено във втората част дупничани успяваха в големи периоди да са равностойни на своя по-опитен съперник, като Дея Спорт достигна до успеха с 25:20.

Най-резултатен за победителите стана Николай Учиков с 14 точки. Съотборникците му Стефан Чавдаров и Самуил Вълчинов добавиха по 10 точки.

За домакините Любчо Янков отбеляза 9 точки.

Дея Спорт се изкачи на шесто в класирането с актив от 10 точки. Марек е на десета позиция.

В неделя Черно море приема отбора на Монтана, докато в понеделник Нефтохимик 2010 е домакин на Славия.