0

Ш ампионът от миналата година в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) Колорадо Аваланч претърпя втора загуба в рамките на два дни. След като вчера отстъпи с 0:1 на Ню Джърси Девилс, днес те бяха победени с 4:5 от Ню Йорк Айлендърс.

Скот Мейфилд и Антъни Бувилие вкараха за Айлендърс в рамките на 17 секунди в средата на третия период, за да заличат преднина от три гола на Колорадо. Брок Нелсън, Зак Паризи и Ноа Добсън бяха оставалите трима голмайстори. На вратата на гостите от щата Колорадо беше българският вратар Александър Георгиев, който вчера не игра. Роденият в Русе Георгиев отрази 36 удара от общо 40 в 135-ия му мач в НХЛ.

След 0:0 в първата третина, Колорадо поведе с 3:0 в първите осем минути, но още преди края на частта Ноа Добсън върна едно попадение. И вече третата част беше тотално под контрола на домакините, а за успеха много помогна и вратаря Семьон Варламов, който иначе спаси 33 изстрела.