0

О ще два медала спечелиха българските състезатели на Европейските игри за спортисти със Синдром на Даун, които се проведоха в италианския град Падуа.
Двукратният шампион Александър Асенов взе трето отличие, след като зае второ място на скок дължина с резултат 3.83 метра. В първите два дни Асенов триумфира в спринта на 100 метра и в трибоя.

С постижение от 6.92 метра в тласкането на гюле Боян Вандов се окичи с бронз.

С девет отличия България е на шесто място в класирането по нации.

Равносметката за възпитаниците на Федерацията по адаптирана физическа активност, ръководена от Слав Петков, е два златни медала (Александър Асенов - 100 метра и трибой), един сребърен (Александър Асенов - дълъг скок) и шест бронзови (Радена Ангелова - трибой, дълъг скок, 100 метра, Ромонола Сикандер - 800 метра спортно ходене, Боян Вандов - тласкане на гюле и щафета 4 по 100 метра заедно с Романола Сикандер, Радена Ангелова, Боян Вандов и Александър Асенов).

Първи са спортистите на Турция с 33 отличия - 15 златни, 9 сребърни и 9 бронзови.