0

О т Откритото първенство на САЩ отпадна поставеният под номер 7 Стефанос Циципас. Гъркът загуби с 5:7, 7:6(2), 7:6(5), 6:7(6), 3:6 от швейцареца Доминик Щрикер след 4:10 часа игра.

Циципас сервираше за спечелването на мача при 5:3 гейма в четвъртия сет, но се пропука и след това Щрикер не изпусна кацналото на рамото му пиленце.

За 21-годишния Щрикер това е първо участие на Откритото първенство на САЩ и първо класиране за третия кръг на турнир от Големия шлем.

В следващия кръг швейцарецът, който е номер 128 в света и премина през квалификациите на турнира, ще играе с победителя от двойката между французина Бенжамен Бонзи и американеца Кристофър Юбанкс.

Носителят на 23 титли от турнирите от Големия шлем Новак Джокович се класира с лекота за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис при мъжете.

В мач от втория кръг сърбинът спечели с 6:4, 6:1, 6:1 срещу испанеца Бернабе Сапата Мирайес за 2 часа и 2 минути.

Резултатът донякъде лъже, защото Сапата Мирайес поизпоти Ноле в дълги периоди от срещата и го накара да се труди за почти всяка точка.

Испанецът пропусна два брейкбола още във втория гейм на мача, както и още на два пъти по два брейкбола в началото на третия сет.

Най-безпроблемен за Джокович беше вторият сет на мача, в който той се наложи само за 34 минути.

За Джокович, който е трикратен шампион в Ню Йорк, това бе победа номер 83 на Откритото първенство на САЩ и така той достигна до третия кръг на турнира за 17-и път при 17-ото си участие.

В следващия кръг той ще играе със сънародника си Ласло Джере, който регистрира експресна победа с 6:1, 6:2, 6:3 за 95 минути над французина Юго Гастон.

Миналогодишният финалист Каспер Рууд (Норвегия) отпадна във втория кръг на Откритото първенство на САЩ.

Поставеният под номер 5 Рууд загуби от 26-годишния китаец Чжъчжън Чжан с 4:6, 7:5, 2:6, 6:0, 2:6 след 3:21 часа игра.

Домакините също имаха поводи за радост, след като Тейлър Фриц, Франсис Тиафо, Бен Шелтън и Томи Пол преодоляха втория кръг на надпреварата.

Поставеният под номер 9 Фриц се справи без особени затруднения с перуанеца Хуан Пабло Варияс с 6:1, 6:2, 6:2 за 101 минути и изравни най-доброто си представяне на "Флашинг Медоус".

Миналогодишният полуфиналист и десети в схемата Тиафо също се представи впечатляващо и спечели с 6:3, 6:1, 6:4 срещу австриеца Себастиан Офнер само за 92 минути. Американецът очаква в третия кръг 35-годишния левичар Адриан Манарино (Франция), номер 22 в схемата, който отстрани унгареца Фабиан Марожан с 3:6, 6:3, 6:4, 6:1.

14-ият поставен Пол за втора поредна година достигна до третия кръг след обрат срещу руснака Роман Сафиулин с 3:6, 2:6, 6:2, 6:4, 6:3. Американецът чака в третия кръг 21-ия в схемата Алехандро Давидович Фокина (Испания), който се справи с Хуан Мануел Черондоло (Аржентина) с 6:1, 6:4, 6:3.

Шелтън пък елиминира шампиона от 2020 година Доминик Тийм (Австрия), който се отказа заради проблем със стомаха при 6:7(1), 0:1.

Така представителят на домакините ще срещне в третия кръг руснака Аслан Карацев, който се наложи над испанеца Роберто Карбайес Баена с 6:2, 4:6, 6:3, 7:6(4).