0

Н оа Лайлс спечели надпреварата на 200 м от Диамантената лига по лека атлетика в Лондон с нов най-добър резултат в света за сезона от 19,47 секунди. С този резултат той подобри и рекорда на турнира, който бе на легендата Юсейн Болт от 19,76 сек. от далечната 2008 г.

Двукратният световен шампион на 200 метра демонстрира, че се намира в отлична форма по-малко от месец преди световното първенство в Будапеща.

Същото се отнася и за нидерландката Фемке Бол, която подобри европейския рекорд на 400 м с препятствия. 23-годишната атлетка, която е олимпийска и световна медалистка в дисциплината, спечели първото място с 51,45 секунди. Тя коригира предишния си европейски рекорд от 52,03 сек. с повече от половин секунда.

Постижението на Бол е второ във вечната ранглиста. Пред нея вече е само рекордьорката Сидни Маклафлин-Леврон с 50,68 секунди.

34-годишната спринтьорка Мари-Жозе Та Лу спечели спринта на 100 м при жените с много силен резултат от 10,75 секунди. Местната фаворитка Дина Ашър-Смит завърши втора с 10,85 сек., а трета е Шерика Джаксън от Ямайка с 10,94 сек.