0

И талианецът Яник Синер се класира за полуфиналите на “Уимбълдън“ за първи път в кариерата си.

21-годишният Синер, осми в схемата, се наложи над руснака Роман Сафиулин с 6:4, 3:6, 6:2, 6:2 за два часа и 17 минути игра.

Това е първи полуфинал за италианеца въобще в турнирите от Големия шлем. Той стана и най-младият тенисист, който достига до топ 4 от 2007 година насам.

Синер имаше проблеми срещу 92-ия в света Сафиулин единствено във втория сет. Той поведе с 3:1, но загуби следващите пет последователни гейма срещу 25-годишния руснак и допусна изравняване. В следващите две части Синер осъществи по два пробива и стигна до успеха.

На полуфиналите негов съперник ще бъде  победителят от мача между Новак Джокович и Андрей Рубльов.