0

К евин Дюрант отбеляза 30 точки, а Кайри Ървинг добави 24 за победата на Бруклин като гост на Вашингтон със 112:100 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Тимът на Нетс, който спечели срещу Индиана в събота, когато водещите седем реализатори от състава, начело с Дюрант и Ървинг, получиха почивка, постигна четвърти пореден успех за сезона. Всички тези играчи се завърнаха в игра в понеделник, с изключение на Ройс О'Нийл, който пропусна втори пореден мач по лични причини.

Уил Бартън записа личен рекорд от 22 точки за тима на Вашингтон, който допусна седмо поредно поражение от началото на сезона. Брадли Бийл не игра в четвърти двубой поради контузия.

Пол Джордж се отличи с 26 точки, а Кауай Ленард записа 25 точки и 9 борби за победата на Лос Анджелис Клипърс срещу лидера в НБА Бостън Селтикс със 113:93.

Джейлън Браун вкара 21 точки, за да поведе Селтикс, който загуби два поредни мача едва за втори път този сезон. Джейсън Тейтъм добави 20 точки и 11 борби.

Лука Дончич се завърна в игра и се отличи с "дабъл-дабъл" от 38 точки и 11 борби при успеха на Далас срещу Оклахома Сити със 121:114.

Дончич пропусна загубата от Чикаго в събота заради лека травма.

Спенсър Динуиди добави 20 точки и 10 борби, а Тим Хардауей младши също вкара 20 точки.

Шай Гилджъс-Александър изравни личния си рекорд за сезона, след като записа 42 точки, но Оклахома Сити загубиха трети пореден мач.

Бам Адебайо записа 22 точки и 17 борби, а Джими Бътлър вкара седем поредни точки в края на четвъртата четвърт, за да помогне на Маями да победи Индиана с 87:82. Бътлър завърши с 20 точки.

Бъди Хийлд беше най-резултатен за Индиана с 19 точки.

Мемфис спечели срещу Атланта със 128:103 след 22 точки и 11 асистенции на Тайс Джоунс.

И двата отбора бяха без водещите си реализатори. Гардът на Гризлис Джа Морант е с болки в дясното бедро, докато Трей Йънг е с травма на кръста.

Келдън Джонсън вкара 21 точки и блокира стрелба в края на Донован Мичъл, докато Сан Антонио удържа победата срещу Кливланд със 112:111.

Деймиън Лилард изравни собствения си рекорд, реализирайки 11 тройки и завърши с 38 точки, за да изведе Портланд до успеха срещи Минесота със 133:112.

Джерами Грант вкара 24 точки за Портланд, а Юсуф Нуркич добави 14 точки и 16 борби.

Д'Анджело Ръсел записа 23 за Минесота, Руди Гобер спечели 20 борби и вкара 16 точки.

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън - 21 победи/7 загуби, Бруклин - 17/12, Филаделфия - 14/12

Централна дивизия: Милуоки - 19/7, Кливланд - 17/11, Индиана - 14/14

Югоизточна дивизия: Атланта - 14/14, Маями - 13/15, Вашингтон - 11/17

Западна конференция

Тихоокеанска дивизия: Финикс - 16/11, Сакраменто - 14/11, Лос Анджелис Клипърс - 16/13

Югозападна дивизия: Ню Орлиънс - 18/8, Мемфис - 18/9, Далас - 14/13

Северозападна дивизия: Денвър - 16/10, Портланд - 15/12, Юта - 15/14