0

С лави Мутафов спечели спринта на 100 метра на Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, което се провежда във Велико Търново на 8 и 9 юли. Състезателят на Атлетик София финишира за 10,59 секунди, а на второ място остана Христо Илиев (СКЛА Михаил Желев) - 10,75 секунди. Трети се нареди Венелин Камбуров от Локомотив Пловдив, завършил на 0,23 секунди след победителя.

На 110 метра с препятствия първи стана Станислав Станков от Супер спорт Варна с време от 14,02 секунди. Александър Евтимов (ЦСКА-София) финишира на втората позиция за 14,74 секунди, изпреварвайки Радостин Миленов от клуб Спартак Плевен.

Йордан Гюров, който се състезава за столичния Академик, стана шампион на 400 метра с време 47,64 секунди.

Валентин Андреев от Черно море 2005 е първи в хвърлянето на чук с най-добър резултат от 68,68 метра.

Кристен Радуканова спечели титлата на 100 метра при жените. Състезателката на Атлетик София завърши на лидерската позиция за 11,72 секунди, изпреварвайки Радина Величкова (Ботев Пловдив) и Виктория Георгиева (Локомотив Русе).

Никол Андонова от СК Костенец финишира първа във финала на 100 метра с препятствия за 14,08 секунди, докато Дева-Мария Драгиева (Академик София) се поздрави със златен медал от бягането на 400 метра.

Мария Капушева от Тракия Пловдив е първа в овчарския скок.