0

Ц СКА победи Марица (Пловдив) с 3:2 (26:24, 24:26, 21:25, 25:22, 15:13) в изключително оспорван мач от женската волейболна "Демакс лига", продължил повече от 2 часа.

Това не само бе първо поражение за пловдивчанки, но за момента те не бяха губили дори гейм в осемте си мача. ЦСКА нанесе първо поражение на Марица от месец ноември 2015 година - почти 8 години, и серия от 145 срещи без загуба.

Първите два гейма бяха много оспорвани, като двата отбора спечелиха по един с еднакъв резултат - 26:24. Марица взе аванс в третия, но ЦСКА успя да изравни и прати мача в тайбрек. Той бе особено драматичен, след като Марица поведе с 10:5 и се виждаше победител. "Червените" обаче изравниха при 11:11, правейки четири поредни точки, а след това резултатът стана 13:13. ЦСКА обаче изстрада успеха, като спечели последните две точки и целия мач.

За ЦСКА най-резултатна стана Йоана Атанасова с 19 точки, а най-много точки в мача отбеляза Ива Дудова от Марица - 23.

Благодарение на успеха ЦСКА излезе на второ място, макар и на 5 точки от Марица.

В другия мач Славия победи ДКС Варна с 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 25715) в залата си "Панайот Пондалов". Благодарение на успеха "белите" изпревариха Левски София във временното класиране и вече са на четвърто място.