0

В иктор Киплангат от Уганда спечели титлата в маратона за мъже на световното първенство по лека атлетика в Будапеща, след като се откъсна от водачите късно в състезанието и записа време от 2:08.53 часа. Втори израелецът Мару Тефери с 19 секунди пасив, а етиопецът Леул Гебресиласе взе бронзовия медал в жегата в Унгария. Именно заради нея 24 лекоатлети не успяха да покрият маратонската дистанция.

"Днес беше много топло и не беше лесно, но аз бях напълно подготвен за такива условия. Заради това имах сили да атакувам първото място в края", заяви Киплангат, цитиран от АП. Световното първенство първенство по лека атлетика ще завърши тази вечер със седем финала.

В събота Милица Мирчева завърши на 36-о място в дисциплината маратон за жени, а Амане Шанкуле от Етиопия спечели световната титла с лично най-добро време за сезона 2:24.23 часа.