0

Ш ампионът в мъжкото волейболно първенство ще бъде определен в решителен пети мач от финалната серия. Това стана факт, след като Хебър Пазарджик надигра Нефтохимик 2010 Бургас с 3:0 (25:21, 25:14, 25:22) като домакин в четвъртия двубой от финала.

По този начин възпитаниците на Камило Плачи, които изоставаха с 0-2 победи след първите две срещи, съумяха да изравнят общия резултат с два поредни домакински успеха и така вкараха серията в решителен пети сблъсък, който ще бъде във вторник (2 май) от 18.30 часа в Бургас.

Тимът на Хебър, който в събота направи драматичен обрат от 0:2 до 3:2 гейма, за да запази шансовете си за титлата, днес бе значително по-добрият отбор на полето в пълната зала „Васил Левски“ и стигна до победата по категоричен начин.

Джулио Саби бе над всички, като реализира 19 точки за Хебър, с 10 остана Якопо Масари, а Добромир Димитров направи три аса за тима от Пазарджик.

За Нефтохимик 2010 13 точки отбеляза Калоян Балабанов, а 12 - Аксел Трухчев.