0

С трелбата провали Владимир Илиев в спринта на 10 км от Европейското първенство по биатлон в Брезно-Осърбле (Словакия).

Троянецът завърши на 41-во място с четири сгрешени мишени и пасив от 1:47.4 мин. след победителя Антонен Гигона (Франция). Най-напред от българите завърши Константин Василев, който финишира 31-ви, без пропусната мишена и на 1:32.5 мин. след победителя. Благой Тодев е 66-и с два пропуска в стрелбата и на 2:15.8 мин, Васил Зашев - 73-и с две грешки и на 2:31.3 мин, Антон Синапов финишира 105-и с шест от десет на рубежа, а Валентин Карабаджаков е 115-и с четири грешки от общо 128 стартирали биатлонисти.

При жените Лора Христова се класира на 41-во място в спринта на 7,5 км с една грешка в двете стрелби, като остана на 1:47.7 мин. от победителката Ида Лиен (Нор). Валентина Димитрова е 45-а с две грешки и изоставане от 1:57.3 мин, Стефани Йолова е 77-а с една пропусната мишена и на 3:10.4 мин, Мария Здравкова завърши 90-а с три сгрешени изстрела и пасив от 3:51.1 мин, Даниела Кадева - 97-а с три пропуска и на 4:26.5 мин, а Лора Радковска е 106-а с четири грешки и пасив от 5:53.3 мин.