0

Т айризи Холбъртън вкара 29 точки, а Индиана Пейсърс се наложи със 125:119 над Голдън Стейт Уориърс в първенството на Националната баскетболна асоциация.

Голямата звезда на Уориърс Стеф Къри не завърши мача заради травма в рамото, но отсъствието му оказа влияние върху крайния изход от мача, въпреки 38-те точки, които отбеляза. 24 от тях бяха дело през първото полувреме, но 2:04 минути преди края на третата част той трябваше да напусне терена.

Голдън Стейт, които са шампиони от миналата година, паднаха във вторник и при визитата в Милуоки, като навъртяха вече четири поражения в последните си пет мача.

Изобщо и серията им при визитите е доста отчайваща – само 2 победи от 14 срещи. Общият им баланс е 14 победи и 15 поражения и се нареждат на 4-о място в Тихоокеанската дивизия.

С 15/14 Индиана пък е на 3-о място в Централната.

Бенедикт Мадурин добави 24 точки за Индиана, които прекъснаха серията от поредни загуби срещу този противник. Холбъртън пък  вкара пет тройки.

Джордан Пуул се отличи с 20 точки за гостите от Сан Франциско, а освен излизането на Къри, те трябваше да започнат мача и без контузените Клай Томпсън (дясно коляно) и Андрю Уигинс (разтежение на коремен мускул).

Дреймънд Грийн имаше много лоша вечер и се разписа само с 1 точка за 27 минути игра преди да бъде изгонен заради натрупани нарушения.

Никола Йокич направи лично постижение за сезона с 43 точки, а също така записа в актива си 14 борби и 8 асистенции при победата на Денвър Нъгетс над Вашингтон със 141:128.

За Вашингтон много силен мач направиха бившите играчи на Нъгетс Уил Бартън и Монти Морис, но въпреки това гостите от американската столица не успяха да измъкнат победата.

Йокич вкара 17 пъти от 20 стрелби от стандартно разстояние, а също така пропусна едва един път от тройката.

Двата отбора не залагаха много на защитата, но прецизната стрелба на Йокич почти осигури успеха на Денвър. Боунс Хайланд добави 23 точки, а Аарън Гордън се отличи с 22 за победителите.

Денвър води в класирането на Северозападната дивизия вече с баланс от 17/10. За Вашингтон Бартън вкара 22, а Морис 20. Кайл Къзма приключи мача с 24.

Детройт Пистънс се нуждаеше от продължение, за да спечели със 141:134 над Шарлът като гост.

Алек Бъркс направи лично постижение за сезона с 27 точки, Килиан Хайс добави 25, а защитата им успя да се справи със завърналия се на терена ЛаМело Бол. Бъркс наниза 5 точки в продължението, в това число и тройка 1:47 минути преди края.

Боян Богданович също имаше точна стрелба във важни моменти от мача и го приключи с 24 точки.

За Шарлът Кели Обре-джуниър вкара 28 точки, а Бол приключи мача с 23 и 9 успешни от 18 общо стрелби, както и 11 завършващи подавания.

Орландо Меджик победи у дома си Атланта със 135:124, но това е едва девета победа за тях от 29 мача и остават на дъното на Източната конференция. Атланта пък слезе от едноличното 1-о място в Югоизточната дивизия заради победата на Маями, като и двата отбора са с баланс от 14/15.

Германското крило Франц Вагнер се отличи с 24 точки за отбора от щата Флорида, като те нанизаха 50 точки само в първата четвърт и по този начин регистрираха клубен рекорд.

Коул Антъни завърши първия период от мача с два наказателни удара, за да направи 50:22. Бол Бол добави 21 пункта за тях, а Паоло Банчеро – 20 и 6 борби.

За Атланта ДеАндре Хънтър завърши срещата с 25 точки, 20 от които вкарани през второто полувреме. Трей Йънг добави 19 пункта и 16 асистенции.

Маями спечели гостуването на Оклахома по същото време със 110:108 и 35 точки на Тайлър Хиро, в това число 9 успешни изстрела от тройката и решаваща забивка 35 секунди преди края.

Лос Анджелис Клипърс продължава да преследва Финикс на върха в Тихоокеанската дивизия, след като победи Минесота с 99:88 у дома и регистрира 17-а победа от началото на първенството.

Кауи Леонард показа класа с 19 точки, но над всички беше Пол Джорд със своя трипъл-дабъл. Джордж приключи мача със 17 точки1 11 борби и 11 асистенции.

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън - 22 победи/7 загуби, Бруклин - 17/12, Филаделфия - 15/12

Централна дивизия: Милуоки - 20/7, Кливланд - 18/11, Индиана - 15/14

Югоизточна дивизия: Атланта - 14/15, Маями - 14/15, Вашингтон - 11/18

Западна конференция

Тихоокеанска дивизия: Финикс - 16/12, Лос Анджелис Клипърс - 17/13, Сакраменто - 15/12

Югозападна дивизия: Ню Орлиънс - 18/9, Мемфис - 18/9, Далас - 14/14

Северозападна дивизия: Денвър - 17/10, Портланд - 16/12, Юта - 16/14