0

А встралийската баскетболна звезда Кайри Ървинг вкара 24 точки в дебюта си за Далас за победата над Лос Анджелис Клипърс със 110:104 в Националната баскетболна асоциация.

Осемкратният участник в Мача на звездите, който беше продаден на Маверикс в неделя от Бруклин Нетс, добави към актива си четири борби и пет асистенции за 37 минути на игрището. Феновете на тексаския отбор ще трябва да почакат още малко, за да видят как ще се напасне австралийската звезда със словенския титан на Маверикс Лука Дончич. За него мачът с Клипърс бе трети пропуснат поред заради контузия на петата, получена срещу Пеликанс (Лука бе аут по-рано срещу Голдън Стейт и Юта Джаз). Ървинг и Дончич са очаквани заедно на терена най-рано през уикенда срещу Сакраменто.

Макар и без трима от титулярите си, лидерът в редовния сезон Бостън победи Филаделфия със 106:99.

Джейсън Тейтъм се отличи с 12 точки, 9 асистенции и 8 борби за четвъртата победа на Селтикс в последните пет мача на тима.

Джоел Ембийд бе най-резултатен с 28 точки, а Джеймс Хардън добави 26 точки и 11 асистенции за тима на Филаделфия, който загуби втори пореден мач, след като преди това имаше девет победи в 11 мача.

Портланд надделя над Голдън Стейт със 125:122. Деймиън Лилард записа трипъл-дабъл с 33 точки, 11 асистенции и 10 борби за Портланд.

Джордан Пуул вкара 38 за Уориърс, които играха без контузения гард Стеф Къри. Клей Томпсън добави 31 точки на 33-ия си рожден ден, включително седем тройки.

Кливланд регистрира четвърта поредна победа след успех над Детройт със 113:85. Джарет Алън вкара 20 точки, а Евън Мобли добави 19 за успеха на Кавалиърс.
Сан Антонио допусна десета поредна загуба след поражение с 98:112 от Торонто.

Паскал Сиакам завърши с 37 точки и 10 борби за Раптърс.

Вашингтон надигра Шарлът със 1187104 и прекъсна серия от три поредни загуби. Кристапс Порзингис отбеляза 36 точки и изравни рекордните си в кариерата осем тройки в един мач.

Дени Авдиджа направи дабъл-дабъл с 20 точки и 13 борби за Уизардс.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 39 победи/16 загуби, Филаделфия 34/19, Бруклин 32/22

Централна дивизия: Милуоки 37/17, Кливланд 35/22, Чикаго 26/28

Югоизточна дивизия: Маями 30/25, Атланта 27/28, Вашингтон 25/29