0

Л ука Дончич завладя Crypto.com Arena в Лос Анджелис в мач, който беше решен след две продължения и в който той участва в епичен двубой с ЛеБрон Джеймс.

Словенецът записа "трипъл-дабъл" от 34 точки (14 от 28 от игра), 14 борби и 13 асистенции за 53 минути в сравнение с 24 точки, 16 борби и 9 асистенции на ЛеБрон Джеймс.

Дончич, който записа трипъл-дабъл №56 в кариерата си в НБА, също направи решаващи тройки в края на редовното време (изравни мача 101:101 шест секунди преди края) и в края на първото продължение (изравни 108:108 с още една тройка 47 секунди преди края), която спаси кожата на Далас в играта и позволи на Маверикс да постигнат четвъртата си поредна победа срещу Лейкърс.

Крисчън Ууд (24 точки и 14 борби) и Тим Хардауей-младши (22 точки и 8 борби) бяха най-добрите оръженосци на Дончич за Маверикс, които затвориха мача с 6-0 последна серия във второто продължение.

Най-резултатен за Лейкърс, които успяха да преодолеят пасив от 19 точки, но в крайна сметка загубиха втори пореден мач след пет поредни победи, беше Ръсел Уестбрук с 28 точки.

Най-оспорваната игра в мача дойде, когато Трой Браун опита да вкара тройка, за да попречи на мача да премине в първо продължение и беше фаулиран от Хардауей.

В края на първото продължение Ууд блокира ЛеБрон Джеймс, който вече е само на 11 точки от това да стане вторият играч в историята на НБА, достигнал 38 000 точки, при победния си опит за удар.

Във второто продължение Лейкърс чакаха само присъдата си,  пропускайки четири от последните си пет удара.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), резултати:

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Бостън 31 победи/12 загуби, Бруклин 27/14, Филаделфия 25/16

Централна дивизия: Милуоки 27/15, Кливланд 27/16, Индиана 23/19

Югоизточна дивизия: Маями 23/20, Атланта 19/22, Вашингтон 18/24

Западна конференция

Тихоокеанска дивизия: Сакраменто 22/18, Лос Анджелис Клипърс 22/21, Финикс 21/22

Югозападна дивизия: Мемфис 28/13, Ню Орлиънс 25/17, Далас 24/19

Северозападна дивизия: Денвър 28/13, Юта 21/23, Минесота 20/22.