0

Отборът на Торонто победи у дома Голдън Стейт със 119:100. Фред ВанВлийт и Скоти Барнс вкараха общо 48 точки. ВанВлийт отбеляза 21 точки, 8 борби и 6 асистенции за Раптърс, които се завърнаха в действие след отложения си мач с Чикаго Булс в четвъртък. Уориърс използваха само 9 баскетболисти. Деймиън Лий се отчете с 14 точки и 3 борби за Голдън Стейт, чиято победна серия от три мача приключи в Торонто.

Брадли Бийл и Донован Мичъл се отличиха при победата на Вашингтон като гост на Юта със 109:103 в двубой от редовния сезон на НБА. Бийл поведе гостите с 37 точки, 5 борби и 7 асистенции, а Мичъл допринесе с 32 точки, 3 борби и 5 асистенции за Джаз.

Вашингтон успя да прекъсне серията си от четири поредни загуби, а Юта претърпя поражение във втори пореден мач у дома.

Оклахома Сити постигна домакинска победа над Лос Анджелис Клипърс със 104:103, а Луген Дорт завърши с 29 точки и 5 борби за успеха. Шей Гилджъс-Аликзандър отбеляза победната тройка и завърши с 18 точки, 3 борби и 6 асистенции. Успехът бе едва четвърти от 17 мача за Оклахома Сити, а Клипърс загубиха втори пореден двубой.

Хостън се наложи със 116:107 при гостуването си на Детройт в друга среща от вечерта в НБА. Кристиан Ууд реализира 21 точки срещу бившия си тим, а добави и 8 борби за Рокетс. За Пистънс, които направиха 21 грешки, поражението бе 14-о поредно.

Чеди Осман реализира 23 точки, а Дариъс Гарланд добави 22 за успеха на Кливланд при гостуването на Милуоки със 119:90. Кливланд записа шеста поредна победа в НБА. Кевин Лав и Рики Рубио вкараха по 15 за Кавалиърс, а Рубио добави още 5 борби и 10 асистенции.

Бруклин загуби като домакин на Орландо с 93:100, а Чума Океке вкара решителна тройка 1:11 минути преди края на двубоя. Така Орландо спря серията си от седем загуби през сезона. Робин Лопес бе най-резултатен за Меджик с 20 точки и 10 борби.

Тимът на Бостън надви у дома Ню Йорк Никс със 114:107. Джош Ричардсън реализира 27 точки, а Джейсън Тейтъм завърши с 23 точки и 9 борби за успеха. За двата състава общо липсваха 12 баскетболисти заради КОВИД-протокола.