0

Е лена Аргирова спечели бронзов медал на троен скок на Европейския младежки олимпийски фестивал в Банска Бистрица. Тя стигна до подиума с личен резултат от 12.44 м. 15-годишната Аргирова записа още два много добри скока от 12,41 метра в първия си опит и 12,39 метра.

Шампионка стана Аурея Бениусите (Лит) с 13.04 метра, а среброто с 12,51 метра взе португалката Татяна Перейра.

Това е трети медал за младите лъвчета след бронзовите отличия на Боян Хаджитодоров в тройния скок и на Ирен Саръбоюкова в скока на височина. Днес България ще спечели четвърто отличие, тъй като младежкият национален отбор по волейбол, воден от Мартин Стоев, е на финал срещу Италия. Двубоят започва в 16:00 ч.

Другият български представител в леката атлетика Димитър Панделиев завърши седми във финала на 400 метра с препятствия. Той финишира за 56.93 секунди. Шампион с 52.93 секунди стана Уасим Тауил от Франция.