0

Т рима волейболисти от националния отбор за мъже под 19 години получиха индивидуални награди за №1 на постовете си на силния приятелски турнир в Бразилия. Българите завършиха състезанието на второ място, след като отстъпиха с 0:3 (20:25, 19:25, 29:31) от Иран във финала, съобщиха от Българска федерация по волейбол.

Симеон Николов стана разпределител номер 1. Участието на Николов на предстоящото световно в Аржентина беше под въпрос заради нелепата контузия на ръката, която получи преди мондиала в Бахрейн за по-горния набор. Разпределителят обаче не само успя да се възстанови, но играе и на най-високо ниво.

Най-добър посрещач на турнира е Александър Къндев, а наградата за най-добър нападател заслужи Кристиян Титрийски.

България започва световното първенство в Сан Хуан срещу Словения на 2 август. Следващите мачове на отбора в групата са съответно срещу Франция (3 август), Япония (5 август) и Индия (6 август).