0

С нощи българският лекоатлет Лъчезар Вълчев спечели европейската титла в тройния скок от първенството за юноши до 18 г. в Йерусалим. 17-годишният българин нанесе своя удар с последния си опит, в който се приземи на 15,76 м.

Победният скок на Вълчев не остана незабелязан и от Европейска атлетика, която сподели уникално видео от него и последвалата радост на българите.

Под видеото един от хората, които поздрави нашето момче за успеха бе европейският шампион в скока на височина от Сплит 1990 Драгутин Топич, който написа: „Браво, горди сме всички! Целувки от сръбския тим!“.

Вторият ни финалист в дисциплината Васил Русенов се окичи с бронзовия медал, а двете момчета не сдържаха емоциите си по време на награждаването и при звученето на българския химн на стълбичката на победителите.

По-рано вчера сметката на България в Йерусалим бе открита от Пламена Чакърова, която спечели бронз в скока на дължина.