0

Н ационалът по спортна гимнастика Кевин Пенев стана шампион на финала на халки на Световната купа от веригата "Чалъндж" в Осиек (Хърватия). Така той завършва надпреварата с три отличия, след като взе бронз на финалите на земя и на прескок.

На халки Пенев е първи с оценка 13.250 точки, от които 5.0 за трудност. Втори и трети са съответно Кевин Джордж Бъкли (Словения) с 13.000 точки и Пау Хименес (Испания) с 12.950 точки.

По-рано днес Кевин Пенев, който в събота стана трети на финала на земя, се нареди на трето място на прескок. В битката за отличията по-малкият от братята Пеневи, който спечели и олимпийска квота за Париж 2024 на този уред, получи от съдиите оценка от 14.300 точки.

С 14.200 точки на четвърто място в този финал се нареди Даниел Трифонов. За възпитаникът на Илия Янев това е дебют на състезание от такъв ранг при мъжете.