0

К икбоксьорите Борислав Радулов и Калоян Трайков спечелиха турнира за Световната купа в Ташкент, Узбекистан.

Световният шампион Радулов триумфира с титлите в двете категории, на които участва в стила пойнт файтинг при мъже - до 57кг и до 63 кг.

Фурор предизвика 18-годишният Калоян Трайков, който спечели три златни медала, от които две бяха при юноши старша възраст в категории до 74 кг и до 79 кг.

Трайков участва и при мъжете в същите теглови категории, където стана носител на още една титла в кат. До 74 кг и взе сребърен медал при до 79-килограмовите, също стил пойнт файтинг.

Общо пет златни медала спечелиха Радулов и Трайков в направление татами на последната за тази година Световна купа в Ташкент (Узбекистан).

В направление ринг страната ни участва с двама кикбоксьори. Световният шампион по муай тай Али Юзеир спечели бронзов медал в стил К1, категория до 81 кг, след като на полуфинала отстъпи с 1:2 съдийски гласа на представителя на домакините Рахматион Хаджиев.

Александър Рибников регистрира загуба с 1:2 съдийски гласа от Азиз Максудов (Узбекистан) в първата си среща в стил лоу кик, категория до 71 кг.

"Много добре организирана Световна купа. Впечатлен съм от гостоприемството и огромния брой участници в двете направления. За нас това беше последната част от  подготовката преди европейското първенство по кикбокс за мъже и жени през месец ноември в Атина (Гърция). Видяхме съперниците, направихме необходимите изводи и започваме последния етап от подготовката си", заяви след края на състезанието президентът на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай (БККМТ) Галин Димов.