0

Н ационалният отбор на България по водна топка за жени допусна поражение от Словакия във втория си мач от квалификациите за Евро 2024, които се играха в Бургас, предава БТА.

Българките, които в първия мач надиграха Малта и на практика още тогава си осигуриха класиране за финалите на Еропейското първенство в Нетаня, Израел от 3 до 16 януари догодина, отстъпиха пред Словакия с 12:20 (5:4, 1:3, 2:7, 4:6).

Така България зае второ място в класирането в група „А“ с победа и загуба, а словачките спечелиха първата позиция с два успеха от две срещи. Съставът на Малта остана трети с две поражения.

Националките започнаха амбицирано двубоя срещу Словакия и водеха след първата част, но съперникът постепенно обърна резултата в своя полза и след третата част не изпусна водачеството.

Анна Гешева и Ивет Димитров се отличиха с по 4 попадения за отбора на България, Росица Желязкова отбеляза два пъти срещу словачките, а по веднъж се разписаха Цветелина Бижева и Рени Руменова.

За Словакия 5 попадения реализира Карин Кацкова.

На двубоя присъстваха министърът на младежта и спорта Димитър Илиев и кметът на Община Бургас Димитър Николов.