0

У спешният ден за българския спорт продължи с първата победа за волейболните ни национали. Нашите надиграха състава на САЩ с 3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:21) в третия си мач от тазгодишното издание на Лига на нациите в Анталия.

Треньорът Джанлоренцо Бленджини започна със състав Симеон Николов, Аспарух Аспарухов, Илия Петков, Алекс Грозданов, Георги Татаров, Димитър Димитров и Мартин Божилов либеро.

Въпреки че американците са без нито един волейболист от тези, които ще играят на олимпиадата в Париж 2024 и дори не са водени от селекционера си Джон Спероу, успехът на нашите не е за подценяване, тъй като остави съперника си без успех от старта на турнира.

Най-резултатен за успеха на България бе Димитър Димитров с 22 точки, Аспарух Аспарухов, който имаше силни изяви в края на решителния четвърти гейм, завърши с 15 т., а Георги Татаров добави 14 т.

Джейк Хейнс реализира 24 точки в мача, не те не бяха достатъчни за американците за нещо повече от гейм на сметката си.

Утре България играе последния си мач в групата срещу отбора на Нидерландия от 20.00 часа.