0

Е дин от аутсайдерите в Източната конференция Шарлът Хорнетс победи като гост Сакраменто със 111:104.

Александър Везенков изгледа мача от пейката, без да се появи на терена.

Майк Браун отново заложи на ротация от 10 души, с над 35 минути за трима от своите играчи.

Мачът бе оспорван от първата до последната минута, като само в един момент имаше двуцифрена разлика от 10 точки - още в първата част. След това нещата вървяха кош за кош, макар Сакраменто да води в по-голяма част от времето.

Домакините имаха аванс от 6 точки малко преди края на двубоя, но Шарлът успя да се върне в заключителните 3-4 минути и да направи пълен обрат.

Серия от 10-2 приключи нещата в полза на гостите.

Тери Розиър бе най-резултатен в срещата с 34 точки, ДеАрън Фокс отбеляза 30 за Сакраменто.

Решаващи се оказаха 21 грешки от тима на Кингс в двубоя.

Сакраменто остава на пето място в Западната конференция с баланс от 19 победи и 13 загуби. Шарлът, който беше в серия от 11 поредни загуби преди днешната среща, е 13-и на Изток с баланс 8-24.

Само 24 часа има до следващия мач за Сакраменто - срещу Орландо.