0

С акраменто Кингс, в очакване на завръщането на възстановяващия се от контузия Александър Везенков, победи у дома Филаделфия със 108:96.

С 42 победи и 29 загуби „Кралете“ са шести в Западната конференция на НБА над зоната „плей-ин“, и втори в Тихоокеанската й дивизия зад Лос Анджелис Клипърс.

Срещу Филаделфия с 11 точки, 13 борби и 10 асистенции за 42-ата победа в редовния сезон на Сакраменто се открои Домантас Сабонис. С което той влезе в историята като единственият баскетболист с 54 последователни "дабъл-дабъл" от 1976 г. насам, когато се обединиха NBA и АВА. Той е и петият в историята с поне 25 "трипъл-дабъл" на сезон.

И въпреки неговата класа и постоянство високият 2,08 м литовец, син на баскетболната легенда и член на Залата на славата на НБА Арвидас Сабонис, не попадна в тазгодишния Мач на звездите. "НБА дължи извинение на Домантас Сабонис", написа испанският "Марка", а досегашният рекордьор "дабъл-дабъл" Кевин Лав специално поздрави литовеца за постижението му с пост в Х/Туитър.

Дежонте Мъри отбеляза 19 точки, 15 асистенции и 5 отнети топки за победата на Атланта над Бостън със 120:118 като домакин в среща от редовния сезон в НБА.

Хоукс наваксаха изоставане от 30 точки в хода на двубоя, ставайки първият отбор, който прави това от изпълнението на Лейкърс срещу Далас Маверикс на 6 декември 2002 година.

Джейсън Тейтъм реализира кош за Бостън, намалявайки на 118:120 при оставащи 1.2 секунди в мача, но Селтикс приключиха дотук.

С победата над Бостън съставът на Атланта записа и най-големия наваксан дефицит от сезон 1997/1998 насам.

Селтикс водеха с 68:38 във втората четвърт, но домакините направиха серия от 18:6, за да намалят изоставането си до 56:74 на почивката.

Де'Андре Хънтър поведе съотборниците си с 24 точки, а Богдан Богданович допринесе с 22.

Джейсън Тейтъм се отчете с 37 точки и 8 борби ца Бостън, а Джейлън Браун добави 24 точки.

Ню Йорк надигра Детройт със 124:99 като домакин в друг мач от вечерта в НБА. Донте ДиВинченцо постигна клубен рекорд от 11 тройки, реализирайки най-доброто постижение в кариерата си от 40 точки срещу Пистънс.

Домакински успех постигна и Сан Антонио със 104:102 над Финикс. Джереми Сочан отбеляза 26 точки и 18 болби, включително победна стрелба от далечна дистанция в последната минута.

„Шпорите“ от Сан Антонио бяха без новака Виктор Уембаняма, който отпадна от състава точно преди мача заради изкълчен глезен на левия крак.

Кливланд се справи у дома с Шарлът със 115:92, а Бруклин постигна успех като гост на Торонто с 96:88 в други мачове от изминалата нощ.

Никола Йокич поведе Денвър към домакинска победа над Мемфис със 128:103, реализирайки 29 точки, 11 борби и 8 асистенции.

Далас се наложи като гост на Юта със 115:105 след 29 точки на Лука Дончич, който регистрира 19-и „трипъл-дабъл“ за сезона, добавяйки 13 асистенции и 12 борби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Лидери в отделните дивизии

Атлантическа дивизия: Бостън 57 победи/15 загуби, Ню Йорк 43/28, Филаделфия 39/33

Централна дивизия: Милуоки 46/25, Кливланд 44/28, Индиана 41/32

Югоизточна дивизия: Орландо 42/29, Маями 39/32, Атланта 32/39