0

О тборите на Балкан, Черноморец и Шумен постигнаха победи в 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Шампионът от миналия сезон Балкан (Ботевград) разгроми Берое (Стара Загора) с 97:60 (27:14, 22:20, 31:14, 17:12), след като водеха убедително през цялата среща.

Домакините са на трето място в класирането с 12 победи и 8 загуби, а старозагорци заемат осмата позиция с баланс 8-12.

В този двубой Берое пак играха със само седем играчи, а Карлос Пепин и Седариан Рейнс отново бяха извън групата.

Йордан Минчев и Георги Герганов вкараха по 16 точки за успеха. Майки Диксън записа 14 точки, Сюприйм Хана 13, а Илиян Пищиков завърши с 12.
Даръл Дейвис беше най-полезен за Берое с 24 точки и 11 борби. Николай Титков приключи с 13 точки, по 10 вкараха Николай Титков и Антун Маричевич.

Лидерът Черноморец (Бургас) записа записа 17-а победа, след като надделя над Академик (Пловдив) с 93:85 (23:26, 23:17, 27:22, 20:20).

Двубоят беше доста оспорван. Домакините имаха преднина от 75:65 девет минути преди края и успяха да стигнат до крайния успех.

Шон Смит беше лидер за бургазлии с 19 точки и 6 борби. Травис МакКонико, Христо Захариев и Андрей Иванов отбелязаха по 15 точки.

Шумен спечели срещу ЦСКА с 86:82 (24:24, 19:15, 26:15, 17:28) след силна трета четвърт, в която поведе и не изпусна водачеството до края.

Домакините имаха аванс от 69:54 след 30 минути и не допуснаха обрат до последната сирена.

Уилфрид Ликей се отличи с 26 точки и 10 борби за домакините.
За ЦСКА Александър Радукич завърши с 27 точки и невероятните 25 борби. Георги Боянов добави 21 точки и 11 борби.

Утре играят Левски и Спартак (Плевен), в понеделник Черно море Тича срещу Рилски спортист (Самоков), а на 7 февруари е срещата между Миньор 2015 (Перник) и Ямбол.

Срещи от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Балкан (Ботевград) - Берое (Стара Загора) - 97:60 (27:14, 22:20, 31:14, 17:12)
Черноморец (Бургас) - Академик (Пловдив)  - 93:85 (23:26, 23:17, 27:22, 20:20)
БК Шумен - ЦСКА                           - 86:82 (24:24, 19:15, 26:15, 17:28)

в неделя: Левски - Спартак (Плевен)

в понеделник: Черно море Тича - Рилски спортист (Самоков)

10. Академик Пловдив    20      6       14      1545:1678       26
11. Миньор 2015         19      6       13      1420:1619       25