0

Ч ерно море Тича постигна 11-ата си победа в Националната баскетболна лига. В мач от първата шестица на надпреварата варненският тим надделя над Черноморец Бургас с 89:81. Черно море Тича има и 13 загуби. Черноморец е с 19 победи и 5 поражения.

Двата отбора изиграха изключително оспорвана и интересна среща, като домакините изковаха победата във втората и третата част на мача.

В началото на срещата след две изравнявания Черноморец успя да поведе с 9:4. Последва серия на гостите, които 5 минути и 20 секунди преди края на първата четвърт поведоха с 8 точки при 15:7.

Домакините след кош на Мартин Коцев успяха да намалят до три точки изоставането си при 13:16, но отново Черноморец показа класа и с кош на Алекс Уандие успя отново да дръпне с 8 точки при 23:15 около минута и 45 секунди преди края на първия период.

Гостите заслужено спечелиха първата четвърт с 26:15.

През втората част домакините показаха много по-добра игра в атака и защита и започнаха да топят изоставането си.

За по-малко от минута игра играчите на Черно море Тича вкараха 6 срещу 0 точки и резултатът стана 21:26.

След малко повече от 2 минути игра през втория период с тройка на Къртис Джоунс домакините намалиха изоставането си до само точка – 28:29.

Шест минути и 8 секунди преди почивката Черно море Тича изравни при 33:33 с тройка на Венелин Христов.

Малко по-късно гостите отново поведоха с 5 точки при 33:38, но последва ново изравняване при 38:38. На полувремето резултатът бе 46:43 за Черноморец.

Домакините продължиха добрата си игра и след почивката. След 2 минути и половина игра с кош на Константин Лазаров Черно море Тича поведе за първи път в срещата при 50:49.

В средата на третия период с кош на Константин Лазаров домакините дръпнаха с 6 точки при 59:63.

Малко повече от 4 минути преди края на третата част преднината на домакините стана 10 точки при 63:53 след пробив и кош на Къртис Джоунс.

Гостите реагираха със 7 поредни точки след неуспешни атаки на Черно море Тича и намалиха изоставането си до три точки 60:63.

Преди решителната последна част авансът на домакините бе 9 точки – 73:64.

Гостите започнаха по-добре последния период и за малко повече от три минути игра вкараха 7 срещу 3 точки и намалиха изоставането си до 5 точки – 71:76.

Четири минути и 48 секунди преди края за пет лични нарушения игра напусна Алекс Уандие.

Малко след това домакините успяха да възстановят преднината си от 10 точки – 81:71. Две минути и 40 секунди преди края на срещата с кош на Къртис Джоунс Черно море Тича поведе с 12 точки при 85:73.

Домакините, подкрепяни от верните си фенове, успяха да запазят аванса си и заслужено спечелиха мача с 89:81.

Среща от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ), първа шестица:

Черно море Тича – Черноморец 89:81 (15:26, 28:20, 30:18, 16:17)

Зала „Христо Борисов, 1000 зрители

Най-резултатни: Къртис Джоунс 19 т., Аверил Ъгба 17 т. (Черно море Тича); Травис Макконико 21 т., Андрей Иванов 17 т. (Черноморец).

Срещи от 24-я кръг от Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Рилски спортист - ЦСКА       - 92:84 (20:23, 28:21, 27:18, 17:22)
Левски - Берое               - 90:59 (23:16, 23:4, 25:19, 19:20)
Ямбол – Миньор 2015          - 81:68 (24:17, 21:14, 18:20, 18:17)
Академик Пловдив – Шумен     - 89:85 (25:21, 13:24, 28:12, 23:28)
Черно море Тича - Черноморец - 89:81 (15:26, 28:20, 30:18, 16:17)

от вторник:
Спартак Плевен – Балкан       - 90:81 (22:18, 25:20, 17:21, 26:22)

11. Левски         24 8 16  1782:1855 32
12. Миньор 2015         24 7 17  1753:1980 31