0

Н осителят на три титли от Големия шлем Стан Вавринка (Швейцария) отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в зала в белгийския град Антверп  с награден фонд 725 540 евро.

Участващият с "уайлд кард" Вавринка загуби от шампиона в надпреварата през 2016 година Ришар Гаске (Франция) с 6:2, 6:7(4), 4:6.

37-годишният швейцарец взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част при 6:5 той имаше три възможности да стигне до успеха при подаване на съперника, но не успя. В последствие Гаске поведе с 5:2 точки в тайбрека, за да изравни резултата, а в решаващия трети сет французинът навакса изоставане от 1:3 гейма и реализира обрат.

Британецът Джак Дрейпър стартира с убедителна победа над Дженсън Брууксби (САЩ) с 6:1, 6:2 и във втория кръг очаква водача в схемата Хуберт Хуркач (Полша).

Номер 5 Дан Евънс (Великобритания) пък елиминира в първия кръг представителя на домакините Талон Грикспоор с 6:3, 6:4, след като не допусна пробив в мача.