0

М акс Верстапен не може да спре. Световният шампион продължава да ниже победа след победа във Формула 1. Той успя да спечели състезанието за Гран При на Лас Вегас във Формула 1. По улиците на Вегас той успя да се пребори с направилия силно състезание Шарл Льоклер с Ферари, както и със съотборника си Серхио Перес. Пилотът на Ферари се бори много здраво и въпреки преимуществото на Ред Бул, успя да се пребори с Серхио Перес няколко завоя преди финала и взе второто място, докато за мексиканеца остана най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Точно под подиума остана Естебан Окон с Алпин, а Ланс Строл затвърди доброто впечатление от последните няколко състезания и завърши на пета позиция. Другият пилот на Ферари – Карлос Сайнс, остана шести, изпреварвайки пилотите на Мерцедес Люис Хамилтън и Джордж Ръсел. Топ 10 допълниха Фернандо Алонсо с Астън Мартин и Оскар Пиастри с Макларън. Верстапен записа победа №18 за сезона, Льоклер си спечели второто място, а Перес остана трети в Лас Вегас.