0

Н идерландският пилот на Ред Бул Макс Верстапен спечели спринта преди Гран При на Китай във Формула 1.

Тръгналият от полпозишъна Ландо Норис допусна грешка още в началото.

В опита си да остане начело пилотът на Макларън излезе извън трасето, а при завръщането си бе вече шести.

Верстапен се възползва от възможността и завърши първи с аванс от 13.043 секунди пред Люис Хамилтън с Мерцедес.

Трети финишира Серхио Перес с Ред Бул, който изостана на 15.258 секунди.

С победата си днес Верстапен добави още две точки към своя аванс на върха на генералното класиране във Формула 1, а втори с 15 пункта по-малко е Перес. Трети е Шарл  Льоклер, който изостава с 21 точки от световния шампион.

Нидерландецът доминира от началото на сезона във Формула 1

Гран При на Китай, пети кръг за сезон 2024 във Формула 1, продължава в 10:00 часа българско време с квалификацията за основното състезание, което е утре, от същия час, и ще се предава в ефира на DIEMA Sport 3