0

Сакраменто Кингс и Александър Везенков записаха шеста поредна победа в редовния сезон на НБА. "Кралете" се наложиха над Далас Маверикс със 129:113 (35:26, 35:29, 37:31, 22:17) в "Американ Еърлайнс Сентър" в Тексас, пише Gong.bg.

Най-добрият български баскетболист завърши срещата със 7 точки за 13 минути на паркета. Към тях той добави още 1 борба, 1 асистенция и един чадър. Той игра само около четири минути през първото полувреме. След това се появи в игра при резултат 88:86 и с него в редиците си Кингс направиха страхотна серия, с която покачиха разликата на почти 20 точки, а така решиха срещата.

С успеха Сакраменто излезе на четвърто място във временното класиране на Западната конференция с баланс от 8-4, докато Далас е пети с 9-5.

Везенков се появи на паркета за първи път в края на първата четвърт, но не се представи особено успешно. Той се отличи с чадър, но също така направи едно нарушение и една грешка. Той игра само около четири минути. След това влезе в игра в третата част при 88:86 в полза на своя отбор. Той асистира на Кийгън Мъри, който реализира тройка за 107:96, а в последните три минути от срещата вкара седем поредни точки, за да фиксира крайното 129:113 в полза на калифорнийци.

Домантас Сабонис беше най-резултатен за победителите с 32 точки. Към тях той добави 13 борби и 6 асистенции. Другата звезда на Кингс Ди’Аарън Фокс вкара 30 точки и добави 6 асистенции. Кийгън Мъри реализира 17 точки, а Крис Дуарте вкара 13.

За Далас Лука Дончич вкара 25 точки и хвана 10 борби. Кайри Ървинг наниза 23 точки, а Тим Хардуей-младши завърши със 17 точки.