0

С акраменто Кингс загуби от Индиана Пейсърс със 121:126 в своята "Голдън 1 Арена". Александър Везенков престоя на паркета 10 минути и 46 секунди, в които вкара 7 точки направи 3 успешни борби, пише Гонг.бг.

Срещата започна равностойно, но гостите първи взеха  преднина от 4 точки при 8:4. Доста бързо обаче Сакраменто обърна резултата в своя полза - 14:10. Говитбата в точките продължи и три минути преди края при 27:25 Везенков влезе в игра. Първата му изява бе успешна борба в нападение, но съотборниците му не се възползваха от нея, а след това българинът направи и чадър. Първата част завърши 34:31 в полза на Пейсърс.

Везенков престоя на паркета малко над 4 минути, преди да бъде отново заменен от Кевин Хъртър. В средата на втората четвърт Индиана за пръв път поведе с двуцифрен резултат за 49:39. Кингс обаче успяха малко да подобрят както стрелбата си, така и играта си в защита и отново стопиха изоставането си до три точки при 58:55. В последните две минути на частта обаче Пейсърс отново стигнаха до солиден аванс и полувремето дойде при 70:57 в тяхна полза.

Сакраменто започна силно третата четвърт и намали изоставането си на 67:72. Основна роля за това имаше Кевин Хъртър, който вкара няколко поредни стрелби и отбеляза 10 точки в рамките на две минути. Секунди преди края на третата част Везенков отново влезе в игра и веднага вкара тройка, с която намали изоставането отново на 19 точки - 89:99. След това той  отбеляза и втората си стрелба от дистанция, а после спечели борба под коша. При следващата атака пък срещу него бе извършено нарушение, но вкара само единия от двата наказателни удара.

Бенедикт Мактурин вкара 25 за победителите, Кевин Хъртър записа 31 за домакините, а Домантас Сабонис отчете пореден трипъл-дабъл - 21 точки, 11 борби и 10 асистенции.