0

Х арисън Барнс вкара 32 точки и Сакраменто Кингс победи Атланта Хоукс със 122:107 в понеделник вечерта, прекъсвайки поредица от четири загуби.

От скамейката Александър Везенков влезе в игра за 6 минути, като допринесе за победата с 8 точки, плюс 2 борби в актива си.

Скамейката на Кралете размаза тази на Атланта с 43 точки срещу 19, от тях 8 на Везенков. Четирима от съотборниците му – Лен, Дуарте, Джоунс и Елис, не влязоха в игра по решение на треньора.

Домантас Сабонис записа 14 точки и 21 борби за своя 25-и пореден дабъл-дабъл и е втори след Оскар Робъртсън (29 поредни) за най-дълга подобна серия в историята на отбора.

Кийгън Мъри добави 13 точки, а Малик Монк записа 13 точки и осем асистенции. Де’Арън Фокс вкара 12.

Сакраменто помете Атланта с 30:16 през втората четвърт, за да дръпне 57:40 на полувремето.

Кралете увеличиха аванса си до 66:42 в началото на третия период, но Атланта отговори с поредица от 16:2, за да намали до 10 т. Изоставането си.

Сакраменто използва взрив от 13:2 в края на третата част, за да увеличи предимството си до 87:66.

Останалите резултати: Детройт Пистънс - Милуоки Бъкс 113:122, Орландо - Кливлънд 99:126, Филаделфия - Сан Антонио 133:123, Торонто - Мемфис 100:108, Минесота - Шарлот 125:128, Далас - Бостън 110:119, Финикс - Чикаго 115:113.

В класирането в Западната конференция на НБА Кралете са седми с 24 победи и 18 загуби (пред Сакраменто са Минесота, Оклахома, Денвър, Лос Анджелис Клипърс, Фийникс Сънс и Ню Орлиънс), а в Тихоокеанската дивизия на конференцията са трети зад ЛА Клипърс и Фийникс Сънс.