0

О лимпиакос с българската баскетболна звезда Александър Везенков победи с 87:76 (25:14, 26:19, 11:17, 25:26) първия клуб на крилото – Арис, като гост в Солун в отложен мач от 11-ия кръг на гръцкото първенство.
Везенков изигра нов силен мач и бе най-резултатен за гостите с 18 точки. Той добави 8 борби и 3 асистенции за 22 минути на терена.

Това бе 12-а победа от 13 мача за Олимпиакос от началото на сезона, с която съставът от Пирея излезе начело във временното класиране. Отборът на Арис допусна осма загуба също от 13 изиграни двубоя.

Олимпиакос водеше през цялото време, като на почивката резултатът беше 51:33. Арис направи по-добра трета част и намали до 50:62, но гостите не позволиха обрат. Оливие Ханлан се отличи за домакините с 35 точки.

Александър Везенков и съотборниците му са домакини на Лаврио в следващия си мач в Гърция на 14 февруари (понеделник), а преди това, на 10 февруари (четвъртък), приемат турския Анадолу Ефес в среща от Евролигата.