0

Н ай-добрият български баскетболист Александър Везенков и тимът му Сакраменто Кингс допуснаха четвърта загуба в четвъртия си мач от предсезонната подготовка в НБА.

„Кралете“ загубиха от шампиона за 2022 г. Голдън Стейт Уориърс с драматичното 115:116 в „Chase Center“ в Сан Франсиско.

Везенков и компания поведоха с 56:49 на полувремето, а в третата четвърт авансът им набъбна на 13 точки (89:76). „Войните“ обаче се вдигнаха в края и успяха да стопят пасива си на само 2 точки, за да се стигне до едно магическо изпълнение на Стеф Къри, който вкара тройка 6 секунди преди сирената за край на мача и така донесе успеха за своя тим, който вече е с 4/4 победи в предсезонната подготовка.

Саша Везенков записа 13 игрови минути във втората среща с Голдън Стейт, като този път не успя да реализира точки, но за сметка на това направи 5 борби и 1 асистенция. Най-резултатен за Сакраменто бе Ди’Аарън Фокс, който записа 25 точки, 7 борби и 3 асистенции за 26 минути в игра. За Голдън Стейт Стеф Къри вкара 30 точки, към които добави 4 борби и 5 асистенции.