0

П ървата ракета на България Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей УТА 125 в испанския град Валенсия с награден фонд 100 000 евро.
Поставената по

№1 29-годишна софиянка победи лесно осмата в схемата Дария Семенистая (Латвия) с 6:3, 6:1 за 70 минути игра.

Нашата направи два пробива по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част беше още по-категорична и даде само гейм на съперничката си.

Така Томова, която е 69-ата в световната ранглиста и се класира за олимпидата, си заработи 49 точки и 4608 евро. Активът й от общо 1003 пункта ще й позволи минимум да изравни рекордното си класиране (№64).

В спор за място на финала тя ще играе с победителката от мача между 115-ата в ранглистата Лаура Пигоси (Бразилия) и Ирина Шиманович (Беларус).