0

П ървата ракета на българския женски тенис Виктория Томова загуби с 1:6, 2:6 от олимпийската шампионка и №10 в света Белинда Бенчич (Швейцария) в мач от първия кръг на Australian Open, продължил час и осем минути.

Томова допусна три пробива в първия сет, a във втората част загуби подаването си още два пъти. В последния гейм на двубоя българката отрази два мачбола, но при третия си опит Бенчич затвори срещата.

"Доволна съм от начина, по който изиграх този мач. Благодаря на публиката за подкрепата. Опитвам се да добавям нещо в играта си всяка следваща седмица", каза швейцарката след победата.

Бенчич е поставена под номер 12, а най-доброто й представяне в Мелбърн е осминафинал през 2016 година.

Томова, 91-а в световната ранглиста, за трети път игра в основната схема на турнира, но все още няма победа. През 2018 г. тя отпадна от американката Никол Гибс, а преди година - от французойката Ализе Корне.

Томова имаше само един мач срещу швейцарката до момента, преди 10 години Бенчич печели в два сета във втория кръг на квалификациите в Доутън (САЩ).

Победителката от днешната среща ще играе срещу американка – Клеър Лю или Медисън Бренгъл.