0

Я нис Адетокунбо вкара 35 точки и направи 10 асистенции при победата на Милуоки Бъкс със 146:122 над гостуващия Ню Йорк Никс в среща от четвъртфиналите на първия в историята турнир за Купата на Националната баскетболна асоциация (т. нар. In-Season).

Гръцкото крило реализира при 15 от всичките си 22 стрелби от игра, като вкара 13 точки в третата четвърт, в която домакините се откъснаха с 16 точки аванс и предрешиха изхода на мача.

Още 28 точки за победителите добави Деймиън Лилард, а Малик Бийзли остана с 18, всичките от тройката.

В полуфиналите, които ще се играят в Лас Вегас, Милуоки ще срещне тима на Индиана Пейсърс, който във вторник рано сутринта елиминира Бостън Селтикс със 122:112.

За тима на Ню Йорк много силен мач направи Джулиъс Рандъл, който записа 42 точки.

От Западната конференция място на полуфиналите си осигури тимът на Лос Анджелис Лейкърс, който се наложи със 106:103 над гостуващия Финикс Сънс.

За разлика от мача в Милуоки, в Лос Анджелис любителите на баскетбола видяха интрига до самия край, а едно дискусионно съдийско решение спаси "езерняците" в критичен момент.

При 105:103 и оставащи броени секунди до края гардът на Лейкърс Остин Рийвс изпусна топката от владение и тя попадна у играч на гостите.

В този момент съотборникът на Рийвс ЛеБрон Джеймс поиска таймаут и съдиите му го разрешиха, като така топката остана в притежание на "езерняците". Решението доведе до бурни протести от страна на щаба на Финикс, но съдиите не уважиха претенциите на гостите.

Над всички за Лейкърс бе неостаряващият ЛеБрон Джеймс. 38-годишното крило приключи с 31 точки, 11 асистенции и 8 борби на сметката си, а още 27 точки добави Антъни Дейвис. Остин Рийвс се включи от пейката с 20 точки за победителите, а негова тройка 15 секунди преди края даде преднина на Лейкърс от четири точки.
За Финикс Кевин Дюрант вкара 31 точки от едва 17 стрелби. С по 21 точки завършиха Девин Букър и Грейсън Алън.

На полуфиналите във Вегас Лос Анджелис Лейкърс ще срещне състава на Ню Орлиънс Пеликанс.

И двата полуфинални мача ще се проведат в нощта на четвъртък срещу петък.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), резултати от четвъртфиналите за Купата In-Season:

Милуоки - Ню Йорк       146:122

ЛА Лейкърс - Финикс     106:103