0

И талианският волейболен шампион Кучине Лубе Чивитанова се наложи над Верона с 3:1(16:25, 26:24, 25:21, 26:24) в мач от местното първенство. Двубоят може да бъде определен и като българско дерби, тъй като в редиците на домакините е Алекс Николов, треньор на Верона е Радостин Стойчев, а в състава играе и Алекс Грозданов.

Александър Николов направи голям мач за Чивитанова, като започна като титуляр и игра във всичките четири гейма, като отбеляза 21 точки. От неговия тим по-резултатен бе единствено Габи Гарсия Фернандес с 26 точки. Големият син на Владо Николов направи 18 точки от атака, 2 точки от блок и заби един ас от сервис. Алекс имаше 60 процента успеваемост при атаките.

Алекс Грозданов също взе участие във всичките геймове за Верона. Той завърши с 4 точки, като две от тях бяха на атака, където имаше 50% успеваемост и 2 на блокада.