0

В олейболният вицешампион Хебър (Пазарджик) се наложи над Дея с 3:0 (25:18, 25:19, 25:20) в първия полуфинал за Суперкупата на България, игран в бургаската зала "Младост".
Така отборът на треньора Алберто Джулиани ще има възможност да защитава трофей, който спечели преди година, и ще се бори за четвърта Суперкупа във финала утре вечер.
Тимът от Пазарджик започна отлично мача, като поведе в първия гейм с 3:0, а след това и с 11:6. Хебър поддържаше постоянно разлика между 3 и 4 точки, за да стигне и до осем при 24:16. Отборът затвори частта при 25:18.

Картината бе подобна и във втория гейм, макар че Дея поведе с 6:4 в началото, но Хебър направи обрат при 10:7.

Пазарджиклии поведоха с 21:14 и взеха втория гейм с 25:19.

Третата част бе равностойна в началото до 5:5. След това Хебър отново се откъсна и отвори аванс от 4-5 точки.  При 24:19 Хебър имаше няколко мачбола, като изпусна първия, но Джулио Саби реализира с мощна атака за 25:20 и крайно 3:0 в мача.

Треньорът на Дея Франческо Кадеду не успя да води тима си, а беше на трибуните, тъй като все още не е получил разрешение от Министерството на младежта и спорта.

Тимът на Хебър бе в пълен състав, докато бразилският посрещач на бургаския отбор Лукас Миделас все още не е картотекиран. ,