0

В ицешампионът Монтана 2003 надигра за втори път шампиона Берое с 89:88 (28:17, 9:15, 27:26, 19:25, 6:5) след продължение като домакин в зала „Младост“ в Монтана в четвъртата среща от финалния плейоф в първенството на България по баскетбол за жени и изравни серията на 2-2 победи. Старозарки спечелиха първите два двубоя като домакини, а тимът от Монтана надделя при своите две домакинства и така първенецът за 2024 година ще бъде определен в пети мач, който ще се състои на 24 април (сряда) в зала „Общинска“ в Стара Загора от 18:30 часа.

Берое бе близо до успеха в четвъртия мач и защита на титлата си, но Монтана 2003 стигна до равенство в редовните 40 минути и продължение, в което се пребори за победата в зала „Младост“.

Най-резултатна за Монтана 2003 бе Янина Тодорова с 31 точки, 2 борби и 5 асистенции, а Тая Робинсън добави 21 точки, 6 борби и 8 асистенции. Борислава Денчева допринесе с 15 точки и 4 борби.

За Берое Николет Гилдей се отличи с 25 точки, 8 борби и 4 асистенции. Цветомира Наумова вкара 17 точки, а втори пореден мач за тима пропусна играещият старши треньор Жаклин Златанова.