0

Григор Димитров ще се изправи срещу Якуб Меншик от Чехия във втория кръг на Мастърса в Мадрид. 18-годишният чех победи Яник Ханфман с 6:4, 7:6 (3). В първия сет един пробив бе достатъчен за Меншик, за да стигне до успеха. Втората част започна по-добре за Ханфман, който поведе с пробив. Той бързо загуби аванса си и дори чехът на свой ред стигна до брейк, като при 5:3 гейма сервираше за спечелването на двубоя. Германецът взе подаването на съперника си. Стигна се до тайбрек, в който Меншик доминираше.

До този момент Григор и Меншик нямат мач един срещу друг. 193-годишният чех е №69 в световната ранглиста. Той е играе с дясна ръка, а най-голямото му постижение в тура до този момент е загубеният финал на турнира АTP 250 в Катар от Карен Хачанов през февруари. Любопитнот е, че в момента той е най-младият тенисист в Топ 100.